Savu domu sakārtošana

Posted by on Aug 2, 2016 in Raksti, Uncategorized | Comments Off on Savu domu sakārtošana

Savu domu sakārtošana

Ikviens mazs zēns savā bērnībā noteikti ir sapņojis kļūt par ugunsdzēsēju vai par policistu. Manuprāt, šīs divas ir vispopulārākās profesijas, kādas vispār bērnu vidū var būt, jo tās sevī ietver spriedzi, piedzīvojumus un, protams, ieročus.

Iespējams, manī šī doma par piedzīvojumiem un spriedzi ir palikusi vēl aiz vien, tāpēc arī tik aktīvi esmu pievērsies peintbolam, jo nodarbojoties ar šo hobiju, varu ļaut vālu savām emocijām un tās visas, gan pozitīvās, gan arī negatīvās, atstāt uz laukuma.

Šādas aktivitātes man ļauj izlādēties un sakārtot savas domas, jo pēc tik aktīvas atpūtas, man vairs nav laika domāt ne par ko citu, kā vien to, ko darīšu, kad beidzot tikšu mājās. Visas raizes, kad iepriekš šķita tik svarīgas, tādas vairs nav, jo galva atkal ir tīra un svaiga.

Uzskatu, ka visas problēmas rodas tikai un vienīgi tāpēc, ka cilvēks pats savā galvā neprot tikt ar tām galā. Mēs esam raduši vainot citus pie savām problēmām, lai gan itin viegli tās varētu atrisināt, bet, kāpēc gan piepūlēties pašam, ja tikpat labi var ļaut to darīt kādam citam?

worried-girl

Un sliktākais ir tas, ka gandrīz vienmēr šīs problēmas no sevis uz citiem mēs pārliekam, otram to nezinot. Tas ir, cilvēki vaino viens otru pie tā, ko paši itin viegli varētu labot, tomēr to nedara, bet tā vietā vienkārši gandē sev garastāvokli un nedaudz arī dzīvi, jo neprot pateikt to, kas viņu nomāc.

Savā ziņā šāda noslēgtība, ja to tā var nosaukt, ir cilvēka aizsargmehānisms. Mēs katrs kaut reizi dzīvē labprātāk esam izvēlējušie skaut ko noklusēt, neatkarīgi no tā, vai tās ir labas vai sliktas ziņas.

Daudzi no mums labprātāk izvēlas vārīties savā sulā, nevis pacelt galvu un izrunāties, vai arī stāties problēmām pretī pašu spēkiem, lai gan ar apkārtējo palīdzību tas būtu daudzkārt vienkāršāk. Katrā ziņā es uzskatu, ka mums visiem ir jāmācās runāt vienam ar otru, arī tad, ja tas var izrādīties nepatīkami.

Laika gaitā esmu sapratis to ,ka katram ir jāatrod savs īpašai veids, kā tikt vaļā no negatīvajām emocijām. Katrs izlādējas un atbrīvojas n dusmām savādāk, tomēr domāju, ka pirmais solis jebkuru emociju izprašanā, ir to apkopošana.

paintball

Nereti mēs dusmojas par tādām lietām, par kurām nemaz nevajadzētu dusmoties. Tie ir dažādi pārpratumi vai vienkārši nesaprastas, paša galvā izdomātas lietas, kas patiesībā tādas nemaz nav.

Mūsdienās, kad dažādas tehnoloģijas ir kļuvušas par daļu no mūsu visu ikdienas, cilvēki ir aizmirsuši, kā tas ir, vienam ar otru patiešām parunāt. Tā vietā mēs katrs izdomājam savu scenāriju un tad par t dusmojamies.

Kad esat atradis savu veidu, kā tikt ar jūtām galā, sapratīsiet, ka lielākajā daļā gadījumu uztraukumam un dusmām nemaz nebija pamata. Vienkārši bija šis tas nesaprasts un šo to vajadzēja pārbaudīt, tomēr viss galu galā ir atrisināms, un tas vienmēr ir jāsaprot.

Es to atklāju pēc vienas no savām peintbola spēlēm, jo tieši pēc tām mana galva ir visskaidrākā un varu padomāt ar vēsu galvu. Vienmēr zinu, ka viss ir un būs labi, man atliek tikai nomierināties, un tā parasti arī ir. Un to novēlu saprast ikvienam.

Seko mums...